Filozofick fakulta

- Závěrečné zkoušky

Na stránce najdete:

3. okruhy oborových státních zkoušek (viz tlačítko Závěrečné zkoušky - Zkušební okruhy);

4. okruhy SZZk pro USŠ viz: http://pedagogika.ff.cuni.cz/node/185;

1. termíny aktuálních státních zkoušek a rozpisy pro jednotlivé dny
(stiskněte příslušný řádek)

- Státní bakalářské zkoušky oborového studia pedagogiky.

- Státní závěrečné zkoušky magisterských oborových studií pedagogiky.

______________________________________________________________________________________

2. struktury závěrečných zkoušek,

Bc. (akreditace 2016):
Bakalářská zkouška sestává ze dvou částí:
1. Obhajoba bakalářské práce.
2. Ústní zkouška z tématických okruhů:
a) Teorie výchovy
b) Psychologie a didaktika
c) Student dále volí kruhy:
- Pedagogika volného času
nebo
- Systémy podpory rozvoje dítěte.
Přineste s sebou seznam ku zkoušce prostudované literatury.
Bc. (akreditace 2019):

Didaktika                                                                                                           Pedagogika v poradenství                                                                                       Teorie výchovy                                                                                                    Přineste s sebou seznam ke zkoušce prostudované literatury.

NMgr.Ped.:
Státní závěrečná zkouška se skládá ze dvou částí:
1. Obhajoba diplomové práce
2. Filozofické a historické základy výchovy; Metodologie; Školní pedagogika                     Přineste s sebou sedznam ku zkoušce prostudované literatury.

NMgr.SocPed.:
Státní závěrečná zkouška se skládá ze dvou částí:
1. Obhajoba diplomové práce
2. Student si volí jeden z tematických okruhů:
A: Sociální deviace. Sociálně pedadogické teorie a metody. Poradenství.
B: Sociální deviace. Sociálně pedagogické teorie a metody. Řízení institucí a vedení lidí.
C: Sociální deviace. Sociálně pedagogické teorie a metody. Osobnostni a sociální výchova.
Přineste s sebou seznam ku zkoušce prostudované literatury.

Učitelství pro střední školy:
Státní závěrečná zkouška (části realizované na katedře pedagogiky, tedy bez oborové didaktiky) se skládá ze dvou částí:
1. Ústní zkouška z pedagogiky.
2. Ústní zkouška z psychologie.

Informace o přihlašování k SZZk v oborovém studiu i ve studiu učitelství pro SŠ.

Od ak. roku 2012/2013 se studenti ke státním závěrečným zkouškám přihlašují pouze elektronicky (prostřednictvím SIS). Bližší info naleznete zde:

Okruhy SZZk navazujících magisterských oborů do roku 2010

Důrazně upozorňujeme studenty NavMgr. oborů katedry pedagogiky, kteří započali studium před akademickým rokem 2010-11, aby si vyzvedávali okruhy ke SZZk platné k jejich studiu!! Předejdete tím nedorozuměním a diskrepancím vzniklým z odlišných okruhů tehdejší a současné akreditace. Staré i nové okruhy jsou k dispozici na sekretariátu katedry.